Międzynarodowej Konferencji MSK Sport & Arthritis

Opublikowano 21 października 2021, 01:42

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

z wielką przyjemnością zapraszam do udziału w 7 Międzynarodowej Konferencji MSK Sport & Arthritis, która odbędzie się w dniach 18-20 listopada 2021 r. w Gdańsku, polskim mieście nad Bałtykiem.
Dwudniową konferencję poprzedzą jednodniowe warsztaty MRI, gdzie na stanowiskach pracy i pod okiem mentorów nauczymy jak interpretować obrazy MR konkretnych patologii biodra i miednicy.

Program konferencji składa się z szeregu prelekcjów na różne tematy mięśniowo-szkieletowe, ze szczególnym uwzględnieniem obrazowania biodra i miednicy, w tym FAI, stanów zapalnych, nowotworów, złamań, innych bolesnych stanów, takich jak większy zespół bólowy krętarza, ból pachwiny, biodro dziecięce, reumatyczne biodro i wiele
innych.
Omówione zostaną podstawowe pojęcia tych dziedzin, a także nowsze
osiągnięcia. Z tych powodów Konferencja będzie doskonałą okazją zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych radiologów, chirurgów ortopedów i wszystkich innych specjalistów medycznych, zainteresowanych wydajnością MSK, do udziału w wykładach edukacyjnych poświęconych radiogramom MSK, anatomii i patologii USA, MRI i CT oraz do udziału w pokazach na żywo w USA.
Konferencja MSK została akredytowana przez EACCME® na 17 europejskich kredytów CME (ECMEC®s).

W skład międzynarodowego wydziału wchodzą dotychczas uznani europejscy eksperci ESSR oraz najlepsi polscy eksperci w dziedzinie radiologii MSK: Beata Ciszkowska-Łysoń (Polska), Tobias Dietrich (Szwajcaria), Lennart Jans (Belgia), Milko de Jonge (Holandia), Ara Kassarjian (Hiszpania), Jarosław Maczuch (Polska), Piotr Palczewski (Polska), Jarosław Skupiński (Polska), Iwona Sudoł-Szopińska (Polska), James Teh (Wielka Brytania), Janusz Wieczorek (Polska).

Konferencja 2021 jest współorganizowana przez towarzystwa radiologiczne oraz sekcje: Sekcję Sportową Polskiego Towarzystwa Radiologicznego, Podkomisje Sportu i Zapalenia Stawów Europejskiego Towarzystwa Radiologii Układu Mięśniowo-Szkieletowego, Zakład Radiologii, Państwowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Nie przegap okazji, aby spotkać się z nami w historycznym i pięknym Gdańsku – mieście pionierów, takich jak Peter Krüger, Johannes Hevelius, Joachim Oelhaf, Johann Schmiedt, Matthäus Wolf, Daniel Gabriel Fahrenheit, Arthur Schopenhauer, Hugo Conwentz oraz laureatów Nagrody Nobla, m.in. Adolfa Butenandta, Lecha Wałęsy i Güntera Grassa.

Z pozdrowieniami prof. dr hab. n. med. Iwona Sudoł-Szopińska,
przewodnicząca Komitetu Naukowego Eleonora Reicher Państwowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji