I Interdysplinarna Międzynarodowa Konferencja Kolagenoterapii Iniekcyjnej

Opublikowano 24 czerwca 2024, 07:21

W Narodowym Instytucie Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji odbyła się I Interdysplinarna Międzynarodowa Konferencja Kolagenoterapii Iniekcyjnej. W trakcie 24 wykładów, eksperci z Polski m.in. Dr hab. n. med., prof. UM Piotr Gawda, Włoch m.in. dr Alessandro Perra, Palestyny i Izraela, rozmawiali o możliwościach wykorzystania kolagenu w geriatrii, medycynie paliatywnej, w leczeniu napięciowych bóli głowy i w leczeniu pacjentów reumatologicznych.

Był też panel poświęcony terapii ran, owrzodzeń, przetok i blizn. Eksperci podzielili się doświadczeniami jak wspierać pacjentów w procesie gojenia ran, regeneracji blizn i innych defektów skóry.

Podczas ostatniej sesji prelegenci przedstawili najnowsze osiągnięcia w leczeniu problemów ginekologicznych z wykorzystaniem kolagenu. Prezentowali protokoły zabiegowe i przypadki z własnej praktyki klinicznej.

Konferencja odbyła się poda patronatem Dyrektor Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Przewodniczącym Komitetu Naukowego był dr n. med. Kamil Koszela Adiunkt Kliniki Neuroortopedii i Neurologii NIGRIR.
Z ramienia NIGRiR w konferencji wzięła udział Prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska z wykładem „Początki kolagenoterapii w Polsce” i Dr hab. n. med., prof. NIGRiR Maria Maślińska z wykładem „Potrzeba i rola kolagenoterapii iniekcyjnej w przebiegu patologii narządu ruchu u pacjentów reumatologicznych”.