Bezpłatne Konsultacje Medyczne” – wspólny projekt NIGRiR i Euro Apteki

Opublikowano 18 września 2020, 02:09

„Bezpłatne Konsultacje Medyczne” – wspólny projekt NIGRiR i Euro Apteki

 

W ramach strategii światowego Dnia Bezpieczeństwa Pacjenta (17 września 2020 r.), World Health Organization przyjęło podświetlanie na kolor pomarańczowy kluczowych obiektów w danym kraju. W tym roku w Warszawie podświetlony został Pałac Kultury i Nauki.

Przy okazji tak wyjątkowego, zarówno dla pacjentów jak i personelu medycznego dnia, informujemy Państwa, że NIGRIR we współpracy z Euro Apteką planuje w najbliższym czasie uruchomić projekt pn. „Bezpłatne Konsultacje Medyczne”.

Wielu pacjentów, szczególnie w starszym wieku, przyjmuje dużo leków przepisywanych przez różnych lekarzy z powodu licznych schorzeń. Często zdarza się, że specjaliści nie mając wiedzy o już stosowanych wszystkich lekach, przepisują preparaty, które wchodzą w interakcje z innymi lekami. Pacjenci często zażywają na własną rękę preparaty, które nie są obojętne dla zdrowia i oddziałują z już stosowanymi lekami przepisywanymi na receptę. Bezpieczna farmakoterapia to ważny element w leczeniu pacjenta, dlatego postanowiliśmy wyjść naprzeciw bezpieczeństwu naszych pacjentów i już niebawem ruszamy z projektem, gdzie dyplomowany magister farmacji będzie udzielał bezpłatnych konsultacji, podczas których:

  • przeprowadzi przegląd apteczki, w tym identyfikację leków, weryfikację terminów ważności,
  • skonsultuje z Państwem dawkowanie leków i sposób przyjmowania leków zgodnie z zaleceniami lekarza,
  • wyjaśni Państwu jak prawidłowo stosować leki i czy warto przyjmować suplementy diety,
  • sprawdzi czy Państwa leki nie kolidują ze sobą i czy nie mają efektów ubocznych,
  • w razie potrzeby przygotuje informację dla lekarza prowadzącego.

Konsultacja zalecana jest dla osób przyjmujących leki na stałe, w szczególności dla seniorów. Przeprowadzana jest w ramach promocji zdrowia i w trosce o bezpieczeństwo pacjentów. Konsultacja jest całkowicie bezpłatna. Więcej szczegółów już niebawem.