„W minioną niedzielę, 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tego dnia spotkaliśmy się z Seniorami i przyjaciółmi Osób Starszych na „Jarmarku Kreatywności” w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

Opublikowano 9 października 2017, 07:55
„W minioną niedzielę, 1 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Tego dnia spotkaliśmy się z Seniorami i przyjaciółmi Osób Starszych na „Jarmarku Kreatywności” w Ogrodzie Saskim w Warszawie.

 

Namiot Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, w którym dyżury pełnili pracownicy Kliniki Geriatrii oraz Zakładu Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki przez cały czas trwania pikniku cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników wydarzenia.

Seniorzy, którzy odwiedzili nasze stoisko mogli porozmawiać o profilaktyce, aktywności fizycznej i zdrowym odżywianiu z dr Ewą Kądalską z Kliniki Geriatrii, a także wziąć udział w relaksacyjnych ćwiczeniach oddechowych prowadzonych przez mgr Pawła Zegarowa z Zakładu Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki. Na pikniku rozdawano ulotki dotyczące prawidłowego odżywiania się, profilaktyki upadków oraz ćwiczeń oddechowych. Każdy senior mógł również zważyć się i zmierzyć ciśnienie tętnicze krwi. Dodatkową atrakcją było losowanie nagród wśród osób, które wzięły udział w badaniu ankietowym dotyczącym zdrowia i starzenia się.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych to święto ustanowione 14 grudnia 1990 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Ideą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych jest troską o wysoki poziom jakości życia osób starszych, aktywne przeciwdziałaniem wykluczeniu społecznemu osób starszych poprzez ułatwienie im dostępu do życia społecznego i kulturalnego.

„Jarmark Kreatywności” to cykliczna impreza organizowana przez Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, która ma charakter międzypokoleniowego pikniku. Tegoroczne obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych w Ogrodzie Saskim w Warszawie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Licznie przybyli goście mieli okazję nie tylko miło spędzić czas na świeżym powietrzu, ale także porozmawiać ze specjalistami na temat swojego stanu zdrowia.

Zapraszamy na kolejną edycję „Jarmarku Kreatywności” już za rok!”

 

2


1

3
4(1)
5
6(1)
7