Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

Opublikowano 8 maja 2024, 08:56

Uroczysta Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki

Nagrody Dyrektora dla wyróżniających się pielęgniarek Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Podczas Gali zorganizowanej przez samorząd pielęgniarski z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Pielęgniarki Dyrektor Naczelna NIGRiR prof. Agnieszka Neumann-Podczaska wręczyła nagrody oraz dyplomy wyjątkowym pracowniczkom Instytutu.

Nagrodzone pielęgniarki to:

  • Małgorzata Włodkowska z Kliniki i Polikliniki Układowych Chorób Tkanki Łącznej oraz Kliniki Wczesnego Zapalenia Stawów,
  • Marta Wawrzyniecka z Centralnego Bloku Operacyjnego,
  • Anna Dacewicz z Kliniki i Polikliniki Reumatologii Wieku Rozwojowego. 

Nagrody są dowodem uznania i podziękowaniem za zaangażowanie w zawód, wymagający wielkiej odpowiedzialności. To docenienie wyjątkowej postawy i zaangażowania w pracę z najważniejszymi osobami, Pacjentami.

Uroczysta Gala była też okazją do zaproszenia przez prof. Agnieszkę Neumann-Podczaską Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych oraz Warszawskiej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych do współpracy z Narodowym Instytutem Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Instytut jest ciałem doradczym międzyresortowego zespołu ds. systemowych rozwiązań związanych z opieką nad osobami starszymi, koordynowanego przez Minister ds. Polityki Senioralnej Marzenę Okła-Drewnowicz. Sukces osiągniemy przez wspólne, interdyscyplinarne działanie, także ze środowiskiem Pielęgniarek.