#Szczepimy_SIĘ

Opublikowano 6 grudnia 2021, 12:30

Drodzy pacjenci,

Czwarta fala pandemii cały czas się rozpędza. Pacjenci  z chorobami zapalnymi stawów i tkanki łącznej narażeni są w sposób szczególny na rozwinięcie ciężkiej postaci choroby COVID-19 po zakażeniu wirusem SARS-CoV2.

Szczepienia są najbardziej skuteczną formą zapobiegania zakażeniu. Zachęcam wszystkich do jak najszybszego przyjęcia szczepionki , zarówno dawek w schemacie podstawowym, jak i uzupełniających.

Obecnie wszystkie osoby powyżej 18 roku życia, zaszczepione schematem podstawowym mogą przyjąć trzecią dawkę szczepionki, jeżeli od ostatniego szczepienia minęło powyżej 180 dni.

W NIGRiR prowadzimy badanie, określające skuteczność i bezpieczeństwo dawki uzupełniającej u pacjentów leczonych immunosupresyjnie z powodu zapalnych chorób stawów.

  • Jeżeli jesteś pacjentem Poradni Reumatologicznej NIGRiR, leczonym z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów, łuszczycowego zapalenia stawów, zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa;
  • Przyjmujesz leki immunosupresyjne jak: sterydy, methotreksat, leflunomid, leki biologiczne;
  • Znasz datę, kiedy możesz przyjąć dawkę uzupełniającą szczepionki
  • I dodatkowo chcesz zbadać poziom przeciwciał poszczepiennych

ZAPISZ się  na szczepienie, wraz z oceną reumatologiczną oraz badaniem stanu odporności humoralnej (poziomu przeciwciał ) i komórkowej. Do tego potrzebne będzie pobranie krwi.

Prosimy o wiadomość na maila: poradnia@spartanska.pl z podaniem danych osobowych, w tym koniecznie numeru telefonu i daty, od której możliwe jest przyjęcie dawki dodatkowej ( jest w sms-e wysłanym do wszystkich zaszczepionych dwoma dawkami)

„Ilość miejsc ograniczona”

dr n. med. Bożena Jaszczyk

Kierownik Zespołu Poradni

Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
im. prof. dr hab. med. Eleonory Reicher

Ilość miejsc ograniczona