Światowy Dzień Reumatyzmu 2023

Opublikowano 12 października 2023, 04:07

12 października 2023 r. o godz. 10:00 w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie rozpoczęła się Konferencja z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu. Konferencja otrzymała Patronat Honorowy Rzecznika Praw Pacjenta.

W konferencji wzięli udział specjaliści w zakresie reumatologii, rehabilitacji medycznej i psychologii oraz przedstawiciele stowarzyszeń na rzecz pacjentów chorujących na choroby zapalne. Opiekunem merytorycznym wydarzenia jest Pani prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska, Konsultant Krajowy w dziedzinie Reumatologii.

Konferencję otworzył Dyrektor NIGRiR dr n. med. Marek Tombarkiewicz. Następnie mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawych prelekcji dot. fibromialgii i depresji w chorobach reumatycznych (prof. dr hab. n. med. Brygida Kwiatkowska), sposobu radzenia sobie ze stresem w trakcie choroby (dr n. hum. Aleksandra Borkowska). Prof. dr hab. med. Beata Tarnacka opowiedziała o bezpiecznych ćwiczenia, które można wykonywać chorując reumatologicznie. Następnie zgromadzona publiczność wysłuchała wystąpień przedstawicieli stowarzyszeń pacjenckich. W dalszej części konferencję urozmaicił występ artystyczny, na koniec zaś miała miejsce dyskusja oraz poznaliśmy laureatów zorganizowanego przez NIGRiR z okazji Światowego Dnia Reumatyzmu konkursu fotograficznego.

Transmisję z wydarzenia mogą Państwo zobaczyć na kanale O ZDROWIU.info na YouTube.

Dziękujemy za obecność, laureatów konkursu prosimy o zgłoszenie się do Zakładu Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki NIGRiR.