Gdzie szukać informacji

Opublikowano 18 listopada 2020, 01:19

Agencji Badań Klinicznych wraz z partnerami, w ramach projektu: „Pacjent w badaniach klinicznych”, przygotowała dla Państwa cykl filmów edukacyjnych  oraz stronę internetową dedykowaną badaniom klinicznym.

Portal dla pacjentów 
Na stronie znaleźć można wiele materiałów na temat badań klinicznych i odszukać interesujące Państwa badania w międzynarodowych bazach. Ponadto, pacjenci, lekarze oraz organizacje pozarządowe działające na rzecz ochrony zdrowia znajdą tam szczegółowe informacje na temat standardów, procedur i wymagań dotyczących procesu prowadzenia  badań klinicznych, w tym   szczegółowe informacje dotyczące udziału w badaniu klinicznym, historie pacjentów, jak również odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
Zapraszamy na stronę: (otwórz)

Filmy edukacyjne dla pacjentów
Z myślą o pacjentach Agencja Badań Medycznych przygotowała odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w formie krótkich filmów edukacyjnych. Odbiorcy będą mogli dowiedzieć się m. in. czym są badania kliniczne, kto może wziąć w nich udział, w jaki sposób chronione jest bezpieczeństwo uczestników, jakie korzyści wiążą się z udziałem w badaniu oraz jakie prawa przysługują pacjentom.
Zapraszamy do obejrzenia filmów:

film 1: (otwórz)

film 2: (otwórz)

Więcej informacji o projekcie „Pacjent w badaniach klinicznych: (otwórz)

Informacje odnośnie badań klinicznych, prowadzonych w naszym Instytucie, są zamieszczane w zakładce: badania kliniczne.