Zaproszenie na Konferencję 14-15.11.2022

Opublikowano 8 listopada 2022, 11:27

 

 

Projekt dofinansowano z programu

„Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki

 

 

 

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

mamy przyjemność zaprosić Państwa na II Konferencję naukową „Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?” która odbędzie się w dniach 14–15.11.2022 r. Do udziału w spotkaniu naukowym zapraszamy personel medyczny, specjalistów z obszaru zdrowia publicznego i dziedzin pokrewnych, nauk podstawowych oraz studentów kierunków medycznych.

Celem konferencji będzie przedstawienie doświadczeń ośrodków klinicznych, które zmierzyły się z sytuacją pandemiczną w 2021 roku i kontynuowały leczenie chorych w trakcie 4–6 fali pandemii w różnych obszarach terapeutycznych. W trakcie konferencji eksperci omówią prowadzone badania kliniczne u pacjentów po przejściu COVID-19 w CWBK NIGRiR, przedstawione zostaną aktualne wyzwania i problemy opieki medycznej nad pacjentem post-COVID-owym, podejmą również aktualny temat współistnienia wirusa grypy z wirusem SARS-Cov-2, w okresie jesiennym

Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści z wiodących ośrodków klinicznych w kraju oraz zaproszeni goście z zagranicy – prof. Mariano Bizzarri z Uniwersytetu La Sapienza we Włoszech oraz prof. Grzegorz Telega z Uniwersytetu Medycznego w Wisconsin, USA. Webinary zagraniczne będą transmitowane w j. angielskim.

Konferencja będzie miała charakter hybrydowy. Spotkanie stacjonarne odbędzie się w Auli Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, przy ul. Spartańskiej 1 w Warszawie , 1 piętro (wejście z holu głównego), oraz on-line, po zalogowaniu/rejestracji na stronie konferencji (otwórz).

Serdecznie zapraszamy Państwa do aktywnego uczestnictwa w naszym wydarzeniu

 

Dr n. med. Marek Tombarkiewicz
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego

Dr hab. n. med. Agnieszka Paradowska-Gorycka, prof. NIGRiR
Przewodnicząca Komitetu Naukowego

Dr n. med. Maria Maślińska
Członek Komitetu Naukowego


Patronat nad wydarzeniem objęli: Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Epidemiologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Farmacji Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Geriatrii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Immunologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Neurologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Reumatologii.

 

Patroni merytoryczni:

 

Patroni medialni: