Dzień Otwarty na HCC Congress

Opublikowano 25 lutego 2016, 02:02

20 lutego, w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, w ramach Dnia Otwartego HCC Congress, mieszkańcy aglomeracji śląskiej mogli m.in. skorzystać z bezpłatnych konsultacji lekarskich, wysłuchać prelekcji ekspertów służby zdrowia oraz zapoznać się z namiastką nowoczesnych technologii w medycynie na stoisku Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

 

Podczas Dnia Otwartego Kongresu Wyzwań Zdrowotnych HCC, mieszkańcy Katowic mieli okazję posłuchać o tym, jak prowadzić zdrowy styl życia oraz o znaczeniu właściwie prowadzonej profilaktyki zdrowotnej. Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji udostępnił gościom Kongresu nie lada gratkę – zaawansowanego robota do rehabilitacji ortopedycznej i neurologicznej – Luna EMG Gliwickiej firmy EGZO Tech. Ponadto warszawska placówka umożliwiła odwiedzającym skorzystanie z zaawansowanego aparatu USG, którym wykonywano badanie dłoni.

 

Stoisko Instytutu cieszyło się ogromnym zainteresowaniem uczestników Dnia Otwartego. Pytano o statutową działalność placówki oraz możliwość konsultacji w Instytucie. Bezkonkurencyjne jednak pozostały aparat do USG oraz robot rehabilitacyjny – chętni do wypróbowania tego zaawansowanego technologicznie sprzętu ustawiali się w kolejce do samego końca wydarzenia.