Dr Marzena Ciechomska została stypendystką 21. edycji Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

Opublikowano 30 listopada 2021, 11:30

23 listopada 2021 roku odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki, podczas której zostały ogłoszone laureatki 21. edycji Programu. Z radością informujemy, że do grona utalentowanych polskich naukowczyń dołączyła dr Marzena Ciechomska pracownik Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji.

Celem Programu L’Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki prowadzonego od 2001 roku jest promowanie osiągnięć naukowych utalentowanych badaczek, zachęcanie ich do kontynuacji prac zmierzających do rozwoju nauki oraz udzielenie wsparcia finansowego. Partnerami Programu są Polski Komitet do spraw UNESCO, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Polska Akademia Nauk. Do 2021 roku w Polsce wyróżniono 111 naukowczyń. Wyboru, co roku dokonuje Jury pod przewodnictwem prof. Ewy Łojkowskiej.

Polska jest jednym ze 118 krajów, w których co roku przyznawane są stypendia dla utalentowanych badaczek. Program Dla Kobiet i Nauki jest częścią globalnej inicjatywy For Women in Science, która powstała dzięki partnerstwu L’Oréal i UNESCO. Stypendystki edycji krajowych mają szansę na międzynarodowe wyróżnienia: nagrodę International Rising Talents (w ich gronie są już trzy Polki: dr hab. Bernadeta Szewczyk – 2016 rok, dr hab. Joanna Sułkowska – 2017 rok oraz dr Agnieszka Gajewicz - 2018 rok) oraz L’Oréal-UNESCO Award, przyznawane co roku w Paryżu w ramach For Women in Science Week 5 laureatkom, których odkrycia dostarczają odpowiedzi na kluczowe problemy ludzkości.

Pani Dr Marzenie Ciechomskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.