Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji

Interesujący wykład i ciekawa dyskusja w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Zapraszamy na spotkanie naukowe organizowane przez Biuro Naukowe NIGRiR, którym kieruje prof. Magdalena Dutsch-Wicherek.

W programie wykład „Co wiemy o aHUS – diagnostyka i leczenie.” – prof. Jolanta Małyszko, Klinika Nefrologii USK WUM.

Zapraszamy 26 maja, o godzinie 13.00.

Aula NIGRiR, ul. Spartańska 1, Warszawa.

Wstęp wolny.

Jak tworzyć miasta i społeczności, które wspierają zdrowie, aktywność i dobre samopoczucie mieszkańców na każdym etapie życia? To główny temat inauguracji Polskiej Sieci Miast i Społeczności Przyjaznych Osobom Starszym, działającej z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

Spotkanie otworzyła Jolanta Sobierańska-Grenda, minister zdrowia podkreślając znaczenie lokalnych społeczności dla zdrowia i funkcjonowania mieszkańców oraz konieczność budowania środowiska sprzyjającego …

Na antenie Telewizji Polskiej w programie “Pytanie na śniadanie” mówiła o tym prof. Brygida Kwiatkowska, kierownik Kliniki Wczesnego Zapalenia Stawów Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie. Mówiła o objawach, które powinny skłonić Pacjentów do konsultacji z reumatologiem: to między innymi ból, obrzęk stawów, poranna sztywność utrzymującą się przez dłuższy czas oraz przewlekłe zmęczenie.

Prof …

Początek nowej współpracy, z korzyścią dla nauki – Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji nawiązał współpracę z Instytutem Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN. W porozumienie zaangażowane były Izabela Marcewicz-Jendrysik, dyrektor NIGRiR, prof. dr hab. n. med. Magdalena Dutsch-Wicherek, zastępca dyrektora ds. naukowych, prof. Marzena Ciechomska, zastępca Kierownika Zakładu Patofizjologii i Immunologii.

Postęp w medycynie zaczyna …

Najnowsze artykuły

Ułatwienia dostępu