5 Międzynarodowa Konferencja Akademii Autoimmunologii w Warszawie już w najbliższy piątek

Opublikowano 9 grudnia 2019, 09:33

w dniach 13-15 grudnia 2019 roku odbędzie się w Warszawie 5 Konferencja Akademii Autoimmunologii. To pierwsze takie wydarzenie w tej części kontynentu, na którym zostaną zaprezentowane najnowsze badania naukowe i kliniczne chorób o podłożu autoimmunologicznym badaczy z USA, Izraela, Włoch, Węgier i Polski.

 

Organizatorami Konferencji, reprezentującymi światowy zespół ekspertów w dziedzinie immunologii są prof. Yehuda Shoenfeld członek katedry Laury Schwarz-Kipp ds. badań chorób autoimmunologicznych na Uniwersytecie w Tel Awiwie oraz prof. Abul K. AbbasUniwersytetu Kalifornia w San Francisco. Współorganizatorem Konferencji jest Narodowy Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Gospodarzami spotkania w Warszawie, reprezentującymi polską naukę są prof. Piotr Głuszko, dr Maria Maślińska- prezydent i dr Marek Tombarkiewicz przewodniczący Konferencji, dyrektor NIGRiR. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Minister Zdrowia prof.  Łukasz Szumowski. Patronatu Merytorycznego udzielili – konsultant krajowy w dziedzinie reumatologii prof. dr hab. n. med. Marek Brzosko, Polskie Towarzystwo Neurologiczne, Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Klinicznej, Polskie Towarzystwo Reumatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Dermatologiczne.

 

5 Konferencja Akademii Immunologii to trzydniowy cykl wykładów poświęcony chorobom autoimmunizacyjnym i mechanizmom immunizacji. W trakcie zaplanowanych sesji zostaną przedstawione badania ze szczególnym uwzględnieniem chorób: fibromialgii, stwardnienia rozsianego i zespół Sjogrena, a także współzachorowalności w chorobach autoimmunologicznych i występowaniu chorób autoagresji u osób starszych. Zasadniczą częścią Konferencji będzie przedstawienie wiedzy dotyczącej nowych terapii w chorobach autoimmunologicznych w tym immunoterapii przeciwrakowej, które są nadzieją dla pacjentów i stanowią wyzwanie współczesnej medycyny. Organizatorzy zapraszają wszystkich specjalistów w dziedzinie medycyny i nauk pokrewnych do aktywnego wzięcia udziału a w tym wydarzeniu.

 

5 Konferencja Akademii Autoimmunologii odbędzie się w Warszawie 13-15 grudnia 2019, w Sali Konferencyjnej Hotelu Radisson Collection, ul. Grzybowska 24, w godz. 11.00-17.00.

Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne wszystkich wykładów objętych programem.

 

Zaproszenie dla mediów:( pobierz plik)

Program konferencji: (otwórz)