Informacja dot. niewykorzystanych dawek szczepionek p-ko COVID-19

Szanowni Państwo,

witamy na stronie dedykowanej szczepieniom przeciwko COVID-19 wykonywanym w ramach Narodowego Programu Szczepień w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie przy ul. Spartańskiej 1.

Znajdą tu Państwo informacje dot. szczepień – m.in. dane kontaktowe oraz bieżące komunikaty.

Bardzo prosimy o śledzenie zamieszczanych poniżej komunikatów – informujemy w nich na bieżąco o aktualnej sytuacji oraz wszelkich zmianach w harmonogramach szczepień.

 

Dane kontaktowe:
Pytania dot. szczepień mogą Państwo zadawać drogą telefoniczną

  • 512 983 592 – czynny w godzinach 07:30 – 15:00

Poza powyższymi godzinami mogą Państwo również kontaktować się z infolinią NFZ pod numerem 989.

 

Ważne informacje przed szczepieniem:

  • Przychodząc na szczepienie proszę zabrać ze sobą dowód osobisty.
  • Przed szczepieniem należy wypełnić „kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Mogą go Państwo pobrać tutaj lub wypełnić na miejscu.
  • Nie ma potrzeby drukowania e-skierowania – jest ono dostępne w systemie i lekarz na miejscu ma do niego dostęp. Jeśli termin wystawionego dla Państwa skierowania minie lekarz przed szczepieniem wystawi je ponownie.
  • Zalecamy zabrać ze sobą wodę do picia. Dodatkowo informujemy, że po szczepieniu należy odczekać na miejscu około 30 min na wypadek złego samopoczucia.

Przypominamy, że na terenie Instytutu należy obowiązkowo nosić maseczkę, dezynfekować ręce oraz zmierzyć temperaturę przy wejściu.

 

Pytania i odpowiedzi dot. szczepień

Szczegółowe informacje na temat szczepionki oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania znajdą Państwo na stronie internetowej https://www.gov.pl/web/szczepimysie/pytania-i-odpowiedzi

 

 

 

Komunikaty:

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 20 kwietnia 2021 roku zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji dopuszcza możliwość szczepienia osób innych niż określone w obowiązujących przepisach w sytuacji ryzyka niewykorzystania szczepionki.

Informujemy, że osoby chętne do zaszczepienia niewykorzystaną dawką szczepionki w danym dniu oczekują na zewnątrz budynku, a informację i zaproszenie do szczepienia będzie przekazywała Pielęgniarka Koordynująca Punktem Szczepień zgodnie z ustaloną kolejnością (kolejność ustalają osoby oczekujące).

Informujemy również, że w przypadku Punktu Szczepień NIGRiR ewentualna liczba niewykorzystanych dawek ogranicza się do kilku i nie jest gwarantowana codziennie.

Najwcześniej informację o pozostających dawkach pozyskujemy w godzinach 17.00 – 18.00