Spotkajmy się na Jarmarku Kreatywności

Opublikowano 27 września 2017, 08:09

Już w najbliższą niedzielę, 1 października zapraszamy wszystkich Seniorów i przyjaciół Osób Starszych na Jarmark Kreatywności do Ogrodu Saskiego w Warszawie, gdzie odbędzie się piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych.

Od godziny 11 do 16 na stanowisku Z2 zlokalizowanym tuż przy scenie głównej, specjaliści z Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przybliżą zwiedzającym zagadnienia związane ze zdrowym i aktywnym starzeniem się.
Zwiedzający będą mogli wziąć udział m.in. w relaksacyjnych ćwiczeniach oddechowym prowadzonych przez mgr psychologii Pawła Zegarowa oraz porozmawiać o swoim zdrowiu z dr. n.med Ewą Kądalską z Kliniki Geriatrii. Ponadto wśród zgromadzonych gości, którzy wypełnią ankietę dotyczącą jakości życia rozlosujemy upominki.

Program:
11:00 – 12:00 – poradnictwo psychologiczne – mgr Paweł Zegarow –  Zakład Gerontologii, Zdrowia Publicznego i Dydaktyki NIGRiR
12:00 – 14:00 – co pół godziny prezentacja i wspólne wykonywanie oddechowych ćwiczeń relaksacyjnych
12:30 – 15:30 – poradnictwo w zakresie geriatrii i żywienia osób starszych – dr n. med. Ewa Kądalska, Klinika Geriatrii NIGRiR
11:00 – 16:00 – „60+ i ja” – sonda fantowa dla wszystkich

Do zobaczenia!