RZS Porozmawiajmy

Opublikowano 3 września 2019, 07:39

Ogólnopolska kampania edukacyjna „RZS Porozmawiajmy” została zainaugurowana w kwietniu 2015 roku. Jej głównym celem jest zwrócenie uwagi pacjentów i ich najbliższych na problem nieprzestrzegania zaleceń terapeutycznych, przyczyny i konsekwencje zdrowotne.

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) to choroba przewlekła, która wymaga odpowiedniego leczenia do końca życia. Nieleczona lub leczona w sposób nieodpowiedni prowadzi do niepełnosprawności, inwalidztwa a nawet przedwczesnej śmierci. Dzięki odpowiedniej terapii można powstrzymać postęp choroby.

Poprzez nasze działania pragniemy zachęcić chorych do otwartej rozmowy z reumatologiem oraz pokazać, że współpraca z lekarzem a także zaangażowanie samego pacjenta w proces leczenia ma istotny wpływ na wyniki terapii. Jednocześnie pragniemy przybliżyć temat RZS społeczeństwu, zwiększyć świadomość Polaków w tym zakresie i zachęcić do badań diagnostycznych. Wczesne rozpoznanie zapalnych chorób stawów i włączenie leczenia to szansa na uzyskanie trwałej remisji.

Wsród ekspertów kampanii znaleźli się:

Prof. dr hab. n med. Piotr Głuszko

Specjalista chorób wewnętrznych, reumatolog, kierownik Kliniki i Polikliniki Reumatologii Narodowego Instytutu Geriatrii Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Lek. med. Agata Saletra

Klinika i Poliklinika Układowych Chorób Tkanki Łącznej Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.

Dr n. o zdr. Teresa Sadura-Sieklucka

Specjalista fizjoterapii, Klinika Rehabilitacji Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji w Warszawie.