Prof. Agnieszka Paradowska-Gorycka w komitecie organizacyjnym 4. Światowego Kongresu Reumatologii i Ortopedii

Opublikowano 17 czerwca 2020, 08:10

W dniach 12–14 lipca 2021 r. odbędzie się w Barcelonie 4. Światowy Kongres Reumatologii i Ortopedii pod hasłem „New Revolutions and Enrichments of Orthopedics and Rheumatology”.

W komitecie organizacyjnym Kongresu, w gronie wybitnych naukowców profesorów, dziekanów, chirurgów, lekarzy, specjalistów z dziedziny nauk medycznych, zasiada dr hab. n. med. Agnieszka Paradowska-Gorycka, Zastępca Dyrektora ds. Naukowych, prof. Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji. Pani profesor jest biologiem molekularnym, kierownikiem Zakładu Biologii Molekularnej naszego Instytutu; autorką i współautorką ponad 50 publikacji głównie w języku angielskim, rozdziałów w podręcznikach i licznych prezentacji na konferencjach krajowych i międzynarodowych; kierownikiem grantów Narodowego Centrum Nauki (NCN), Fundacji Naukowej Polpharma oraz Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Prof. Agnieszka Paradowska-Gorycka jest członkiem Polskiego Towarzystwa Reumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Biologii Medycznej, Rady Naukowej oraz członkiem siedmiu zespołów redakcyjnych czasopism zagranicznych. Pełni również funkcję eksperta Narodowego Instytutu Badawczego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Krajowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Gratulujemy Pani Profesor wyróżnienia

4. Światowy Kongres Reumatologii i Ortopedii to międzynarodowa platforma spotkań naukowców z całego świata, która umożliwia nawiązywanie współpracy naukowo-badawczej na rzecz poprawy diagnostyki i leczenia pacjentów z chorobami reumatycznymi.

Więcej o kongresie: (otwórz)