Pomoc dla Ukrainy

Opublikowano 8 kwietnia 2022, 06:07
Dzisiejszy dzień, choć ciężki i trudny był wyjątkowy na długo pozostanie w naszej pamięci. ??. Wszystkie prace, działania, remonty, zbiórki sprawiły, że udało się reaktywować nasz Ośrodek w Konstancinie i przygotować go dla uchodźców z Ukrainy. Ośrodek nie działał od wielu lat, ale w tak wyjątkowej sytuacji jaką jest wojna Dyrekcja Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, podjęła decyzję… Działamy! Nie było łatwo, na każdym kroku okazywało się, że jest do zrobienia dużo więcej niż zakładaliśmy, m.in. Wymiana pieca i instalacji. Ale udało się ????
Zrobiliśmy wszystko aby nasi goście mieli chociaż namiastkę domu a przede wszystkim poczuli się bezpiecznie. Są u nas osoby po bardzo ciężkich przeżyciach, np Mama z trójką dzieci z Buczy, najmłodsze 3 miesiące na oczach których zginął Tata. Nie da się opisać bólu który czują. Tym bardziej wiemy, że robimy coś wyjątkowego. Zadbaliśmy o każdy aspekt, wszyscy są po konsultacji lekarskiej, otrzymają również opiekę psychologiczną i wszystko co w tym momencie jest ważne. Dziękujemy Wszystkim, którzy już zaangażowali się w pomoc ❤️
Teraz naszym celem jest utrzymanie Ośrodka tak długo jak osoby, które do nas przyjechały będą tego potrzebowały. Dlatego zwracamy się do Was o pomoc i wsparcie, założyliśmy zbiórkę, środki w całości zostaną wykorzystane na utrzymanie ośrodka i wyżywienie. Dziękujemy za każdą wpłatę ??