Konferencja 6-7.09.2021

Opublikowano 8 września 2021, 11:07

Ogólnopolska Konferencja

„Pacjent post-COVID-owy. Co zostaje, a co się zmienia?”

Aula NIGRiR, ul. Spartańska 1/transmisja online

W drugim tygodniu września, 6-7.09.2021, odbyła się w  Warszawie ogólnopolska konferencja pt.: „Pacjent post-COVID-owy. Co zostaje, a co się zmienia?”. Organizatorem spotkania był Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji przy wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu „Doskonała nauka” – wsparcie konferencji naukowych. Patronat merytoryczny nad wydarzeniem objęli: konsultant krajowy ds. reumatologii, konsultant krajowy ds. geriatrii, konsultant krajowy ds. immunologii klinicznej, oraz konsultant krajowy ds. chorób płuc.

W wydarzeniu udział wzięli wybitni eksperci z wiodących polskich ośrodków klinicznych i naukowo-badawczych, którzy  podjęli dyskusję dotyczącą rozwiązań w zakresie opieki nad pacjentem po przebytej chorobie SARS-CoV-2 . Przedstawili również aktualne rekomendacje  oraz własne doświadczenia kliniczne, oparte na studium przypadku, w zakresie terapii lekowych i nie lekowych dedykowane chorym z COVID-19 oraz polskie zalecenia diagnostyczno-terapeutyczne i organizacyjne  opieki nad osobami zakażonymi. Tematem przewodnim konferencji była próba wypracowania rozwiązań leczniczych i systemowych nad pacjentem dorosłym oraz pediatrycznym cierpiącym na „zespół po-COVID-owy” oraz dotychczasowe doświadczenia ośrodków w tym zakresie.

Przygotowaliśmy dla Państwa zestaw artykułów poruszających tematyką profilaktyki i leczenia chorych na COVID-19 – Czasopismo Reumatologia, suplement1/2021. Zapraszamy do lektury (otwórz)

Dziękujemy Państwu za tak liczny udziału w tym wydarzeniu!

Dofinansowano z programu „Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki.

Plik:Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki.png – Wikipedia, wolna encyklopedia

Patronat honorowy Ministra Zdrowia

Patronaty merytoryczne:

 

 

 

 

.

.

.

 

 

 

 

Patronaty medialne:

 

.

 

.