II Konferencja naukowa: „Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?” dofinansowana ze środków budżetu państwa

Opublikowano 20 października 2022, 01:20

 

Przebudowa ulicy Polnej w miejscowości Karłowice - Urząd Gminy w Popielowie

DOFINANSOWANO ZE ŚRODKÓW BUDŻETU PAŃSTWA

 projekt: „II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?”

kwota dofinansowania: 257 600,00 zł

całkowita wartość zadania: 287 100,00 zł

 Informujemy, że Minister Edukacji i Nauki przyznał Narodowemu Instytutowi Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji dotację w wysokości 257 600,00 zł., w ramach programu ’ Doskonała nauka” na sfinansowanie projektu: „II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?”

Uzyskane w ten sposób środki zostaną przeznaczone w 2022 roku na sfinansowanie ogólnopolskiej II konferencji naukowej  w dziedzinie nauk medycznych pn: „ Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy, a co przed nami?””, która odbędzie się 14-15 listopada w trybie hybrydowym.

Na konferencji zostaną przedstawione doświadczenia ośrodków klinicznych, które zmierzyły się z sytuacją pandemiczną w 2021 roku i kontynuowały leczenie chorych w trakcie 4–6 fali pandemii w różnych obszarach terapeutycznych. W trakcie konferencji eksperci przedstawią aktualne wyzwania i problemy opieki medycznej nad pacjentem post-COVID-owym, omówią prowadzone badania kliniczne u pacjentów po przejściu COVID-19 w CWBK NIGRiR, podejmą również aktualny temat współistnienia wirusa grypy z wirusem SARS-Cov-2, w okresie jesiennym. Wykłady poprowadzą wybitni specjaliści z wiodących ośrodków klinicznych w kraju oraz zaproszeni goście z zagranicy – prof. Mariano Bizzarri z Uniwersytetu La Sapienza we Włoszech oraz prof. Grzegorz Telega z Uniwersytetu Medycznego w Wisconsin, USA. Webinary zagraniczne będą transmitowane w j. angielskim.

 

 

 

Plik:Logo Ministerstwa Edukacji i Nauki.png – Wikipedia, wolna encyklopedia

Projekt dofinansowano z programu

„Doskonała nauka” Ministra Edukacji i Nauki

 

 

 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Konsultant Krajowy w dziedzinie Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Diagnostyki Laboratoryjnej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Epidemiologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Farmacji Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Geriatrii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Immunologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Neurologii, Konsultant Krajowy w dziedzinie Pielęgniarstwa Epidemiologicznego, Konsultant Krajowy w dziedzinie Psychologii Klinicznej, Konsultant Krajowy w dziedzinie Reumatologii.

 

Patroni merytoryczni:

 

Patroni medialni:

 

Ze względu na zapewnienie dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami w zakresie projektu pn.: II Konferencja naukowa Pacjent post-COVID-owy. Co już wiemy a co przed nami? zostały podjęte następujące działania oraz zapewniono odpowiednie warunki w przestrzeni Instytutu.

  1. Konferencja będzie zrealizowana w formule hybrydowej. Treści z wykładów będą dostępne zarówno poprzez platformę internetową, jak i stacjonarnie w Auli Instytutu, przy ul. Spartańskiej 1, w Warszawie, przy zapewnieniu odpowiednich warunków dla osób ze szczególnymi potrzebami.
  2. Instytut, jako beneficjent programu Dostępność Plus, podejmuje działania w zakresie dostosowania przestrzeni publicznej dla pacjentów ze szczególnymi potrzebami. Na terenie Instytutu, zniwelowane zostały bariery architektoniczne, powstały platformy, zamontowano dodatkowe windy, w gmachu głównym Instytutu znajdują się podnośniki dla osób ze szczególnymi potrzebami. Personel Instytutu jest przeszkolony do pomocy – kontaktów z osobami ze szczególnymi potrzebami.
  3. Relacja z konferencji zostanie zamieszczona na stronie Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, patronów medialnych, oraz za pomocą Social mediów, po zakończeniu konferencji, dostępna do odsłuchania i obejrzenia w dogodnym dla odbiorcy terminie.
  4. Publikacja pokonferencyjna – zawierająca streszczenie prezentowanych wykładów w języku polskim i angielskim, zostanie opublikowana: w wersji drukowanej i elektronicznej. Publikacja będzie dostępna w domenie publicznej w otwartym dostępie (Open Access) – nieodpłatnie ośrodkom klinicznym, instytutom badawczym, wyższym uczelniom medycznym, odbiorcom indywidualnym.