Zadbaj o siebie, zacznij ćwiczyć – to takie proste!

Opublikowano 14 czerwca 2024, 10:17
Zadbaj o siebie, zacznij ćwiczyć – to takie proste!

Zacznij dbać o siebie i ćwiczyć z nami: Narodowy Instytut Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji oraz Fundacja W RUCHU zapraszają do udziału w projekcie: „Profilaktyka zdrowotna poprzez zastosowanie różnych form treningu siłowego”.

Zapraszamy osoby w wieku 18–59 lat, które nie ćwiczą na siłowni, a chciałyby zwiększyć swoją wydolność, kondycję i zadbać o zdrowie. Zajęcia poprowadzą absolwenci WUM i AWF Warszawa. Ośmiotygodniowy trening siłowy z przyborami i na maszynie wielofunkcyjnej jest bezpłatny dla wszystkich uczestników projektu. Projekt ma wspierać w podejmowaniu aktywności fizycznej w codziennym życiu, profilaktyce chorób przewlekłych i cywilizacyjnych.
 
Gdzie? Zajęcia będą realizowane w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, przy ul. Spartańskiej 1  w Warszawie, na 2 piętrze, w sali gimnastycznej.

Kiedy?  Zapraszamy od czerwca 2024 – do maja 2026.

Jak się zapisać? Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy zgłosić się i wypełnić formularz uczestnika. Zapisy na 8 tygodniowy trening przyjmujemy pod nr tel.: 793 955 611, 733 010 096, 501 255 531.
 
Każdy uczestnik projektu otrzyma informację na temat swojej ogólnej sprawności fizycznej, wydolności i składu ciała. Nauczy się poprawnego wykonywania ćwiczeń i otrzyma informacje dotyczące zalecanych aktywności po zakończeniu zajęć. Zajęcia sportowe pozytywnie wpływają na układ ruchu, układ krążenia, układ nerwowy, poprawia się elastyczność mięśni i stawów, wydolność serca, a także samopoczucie.
 
Projekt dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Edukacji i Nauki w ramach Programu „Nauka dla Społeczeństwa II.